Bezpečnost, ochrana zdraví a životního prostředí

Certifikát

Naší nejvyšší prioritou je prevence v otázkách bezpečnosti a ochrany zdraví našich zaměstnanců. Abychom eliminovali rizika, zaměřujeme se na vhodné pracovní postupy a snižování expozice negativních vlivů přímo na pracovišti. Velká pozornost je věnována identifikaci rizik na pracovištích. Tím se snažíme úrazům předcházet. V roce 2017 se nám i díky tomu podařilo dosáhnout úžasného výsledku 1373 dnů bez úrazu s pracovní neschopností.

Naše zaměstnance podporujeme i v jejich snažení přestat kouřit nebo shodit přebytečná kila. Ve společnosti máme vybudované centrum pro regenerační a relaxační masáže, které jsou společností dotovány a zaměstnanci tak šetří nejen čas, ale i významné finanční prostředky. Součástí je i místnost uzpůsobená pro lekce zdravotního cvičení.

Významným prvkem bezpečnosti je možná účast v programu “Škola smyku“ pro zaměstnance, kteří tráví hodně času za volantem. Doprava je statisticky nejčastější příčinou těžkých pracovních úrazů!

V letech 2016, 2019 a 2022 jsme opakovaně obdrželi ocenění „Bezpečný podnik“, které jsme na jaře tohoto roku úspěšně obhájili. Již počtvrté jsme také obhájili nejvyšší stupeň ocenění v celostátní soutěži „Podnik podporující zdraví“, v rámci které auditoři hodnotí rozsah, kvalitu a dostupnost zdravotních služeb, a dále nabídku preventivních programů a jejich čerpání zaměstnanci. V roce 2020 jsme se stali Zaměstnavatelem roku v Olomouckém kraji.

V našich aktivitách nezapomínáme ani na životní prostředí, které se v rámci trvale udržitelného rozvoje snažíme co nejméně zatěžovat. Proto jsou naše aktivity zaměřeny na recyklaci již vzniklého odpadu. Ve společnosti separujeme více než 15 druhů odpadů a díky tomu se nám daří přes 40% odpadu opětovně využít. Tím zajišťujeme, že nebude jen spálen nebo dokonce uložen na skládky.

Certifikát

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.